Prečo opúšťam Slovensko

Autor: Veronika Pizano | 21.1.2013 o 13:00 | (upravené 21.1.2013 o 15:16) Karma článku: 16,61 | Prečítané:  6388x

Takmer bulvárny titulok tohto blog postu nesvedčí o ničom inom než o tom, že keď už začínam s blogom, nech to aspoň niekto číta, čo dosiahnem práve takmer bulvárnym titulkom.

Bulvárny preto, lebo tak si predstavujem titulku v najpredávanejšom denníku, keď to tu nejaká celebrita zabalí preto, že jej vyššie zdanili jej seriálové a dabingové honoráre a prijme ponuku občianstva USA, kde sa o ňu pôjdu potrhať hollywoodske štúdiá, prípadne svetelné bytosti. Takmer preto, lebo mne sa také nešťastie našťastie nestane.

Ale o inom som chcela. 18. februára odlietam do Kolumbie a vrátim sa 18. mája. Beriem so sebou aj svojho syna, ktorý v čase odletu bude mať 6 mesiacov. Občasné meno v blogu pre syna bude prísavník z dôvodov známym matkám, ktoré podľahli kojeneckej loby. Na tri mesiace tak opúšťame môjho manžela (prísavníkov otec), ktorý bude mať v blogu občasné meno živiteľ, opäť z dôvodov známym matkám, ktoré sa rozhodli ostať na rodičovskej dovolenke a užívať si „ničnerobenie".

Živiteľ je pôvodom, národnosťou aj občianstvom Kolumbijčan, a keďže som ho aj s koreňmi vytrhla z rodnej hrudy, voľakedy dávno pred splodením prísavníka som sľúbila, že jedného dňa s potomkom pôjdem do Kolumbie, nech si svokrovci aj ďalšia rodina (počítať sa mi nechce, ale bude to okolo 50 ľudí) užijú slovensko-kolumbijské batoľa. V skutočnosti to bola len zámienka, ozajstné dôvody môjho odchodu sú iné a oveľa sebeckejšie.

Doma síce nič nerobím, ale predsa občas treba povysávať, prach utrieť, o čosi častejšie treba prať a úplne často treba variť. A od týchto otravných záležitostí budem v Kolumbii oslobodená, lebo odchádzam do telenovely. A čo majú v každej telenovele? No predsa slúžky. Prvýkrát, keď som bola v Kolumbii, mi prišlo divné, nechať sa obsluhovať, ale odvtedy sa veľa vecí zmenilo, najmä teda to, že sa zo mňa samej stala otrokyňa vlastného dieťaťa, takže dať si pauzu, bude úžasné.

Druhý dôvod by mal mať dlhodobejší prínos. Keď raz prísavník začne bľabotať, mohli by so živiteľom priamo predo mnou kuť pikle po španielsky a ja by som ani len netušila. Napriek tomu, že som študovala španielčinu v jazykovke 2,5 roka, moje konverzačné schopnosti sú na úrovni nohami rukami, a tak dúfam, že si ich zlepším. Svokrovci ani slúžka po anglicky nevedia a ostatní členovia rodiny majú zakázané sa so mnou po anglicky rozprávať. Takže mám tri mesiace na to, aby som raz v budúcnosti odhalila nástrahy svojich chlapov.

Tretí dôvod sa týka najčastejšej konverzačnej témy ľudstva - počasia. Mrazy, sneh, čľapkanice, to veru nemusím. Stabilných slnečných 20 stupňov v Bogote bude balzam na moju pokožku i náladu.

Posledný dôvod je niečo, prečo by som sa do Kolumbie zrejme aj odsťahovala. Ovocie. Je vždy čerstvé, keďže nemajú ročné obdobia a úroda je po celý rok. Je ho tu od výmyslu sveta a je lacné, keďže ho nemusia voziť cez Atlantik a pestovať v lodných kontajneroch. No nechoď tam!

A tak môj blog bude počas nasledujúcich mesiacov najmä o Kolumbii. Mne poslúži ako zápisník, možno prinesie zaujímavé informácie, snáď aj trochu pobaví a bodaj by aj porúcal nejaké predsudky.

Poznámka 1: Manžela samozrejme milujem a bude mi veľmi chýbať. Príde za nami 1. mája.

Poznámka 2: Nie, drogy nikomu z vás naozaj nedonesiem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?