Ako si za 11 hodín znepriateliť 300 ľudí

Autor: Veronika Pizano | 21.2.2013 o 10:00 | Karma článku: 12,97 | Prečítané:  10671x

Ak ste už leteli lietadlom, a najmä ak ste zažili transatlantický let, tak v lietadle bolo určite aspoň jedno malé dieťa, ktoré plakalo a žralo nervy všetkým ostatným pasažierom. Osobne som vždy ľutovala rodičov a dúfala som, že keď jedného dňa budem mať dieťa a budem s ním letieť, nebude to vrieskajúce dieťa práve to moje. Bolo.

Let z Viedne do Franfurktu prebehol perfektne a vo Franfurkte som už len nejak prečkala pár hodín do odletu smer Bogota. Spolusediaci sa hneď po uzavretí lietadlových dverí pratal radšej niekam inam, keďže lietadlo nebolo plné a zrejme mal nejakú predtuchu, alebo skôr skúsenosť, keďže sa mi stihol zveriť, že do Latinskej Ameriky lieta pomerne často. Prísavník sa zatiaľ spokojne ceril dvoma zubmi na mňa aj letušky.

Letuška mi po nemecky vysvetľovala, že práve tej mojej závesnej postieľke v lietadle chýba jedna bezpečnostná skrutka a nemôže mi ju teda dať. Ja som len priblblo prikyvovala, keďže som jej rozumela len každé piate slovo. A tak bol drobec odkázaný na vedľajšie sedadlo a moje ruky, ktoré mu však absolútne neposkytli potrebný komfort, keďže je z domu rozmaznaný na posteľ rozmerov 220x200 cm. O 14:00 hod. CET sa začalo také malé vrieskajúce inferno trvajúce 11 hodín.

Naivne som si do príručnej batožiny zobrala iPad, že si prečítam všetky články, ktoré na mňa čakajú v Instapaper. Jediné, čo som tak čítala a pozerala, bola obrazovka, na ktorej sa mapka s pohybujúcim sa lietadielkom striedala s údajmi o vzdialenosti a čase do nášho cieľa. Drobec vydržal sedieť na sedadle 10 minút, na rukách 10 minút a ďalších desať minút som sa s ním prechádzala a úspešne zavadzala letuškám v roznášaní leteckých kulinárskych výtvorov (rozumej rozvarené cestoviny). V týchto desaťminútových intervaloch, medzi ktorými bol vždy krik a plač a slzy, sme nejak zvládli ten let.

Letuške, ktorá mi odoprela postieľku, som skoro privodila infarkt (to bola asi taká malá neplánovaná pomsta). Keďže robím so synom bezplienkovú metódu a videla som, že zrazu potrebuje urobiť veľkú potrebu, suverénne som vytiahla kýblik, ktorý na to používa, a povedala som mu: "Urob é, é." Letuška, keď to zbadala, zbledla, potom očervenela, schytila deku a zakrývala syna a opäť po nemecky bľabotala, že to predsa nemôže robiť tu, že máme ísť na toaletu. Vyhovela som jej, lebo som sa ozaj bála o jej zdravie a ešte viac o jej osobnú integritu.

Na záver letu prišlo aj grandiózne vyvrcholenie. Akonáhle sa začalo pristávanie v Bogote, LEN MOJE dieťa z tých asi desiatich, ktoré sa v lietadle nachádzali, začalo vrieskať tak, že problémy so zaľahnutými ušami spôsobil cestujúcim skôr on ako zmena tlaku. Medzi prestávkami, keď sa potreboval nadýchnuť, som len počula povzdychy cestujúcich. Mám podozrenie, že niektorí cestujúci z prvej triedy zažiadali o vrátenie peňazí. Ja som si len v duchu opakovala: "V živote tých ľudí už neuvidíš, môže ti byť jedno, čo si myslia." V momente, keď sa lietadlo dotklo zeme, prísavník zaspal spánkom spravodlivých.

Toľko k sebazničujúcemu nápadu ísť sama s šesťmesačným dieťaťom na transatlantický let. Na ceste späť už budeme na neho štyria, tak snáď sa ku mne dostane len vtedy, keď bude potrebovať jesť.

Ďalší blog post už bude o Kolumbii, konkrétne o doprave. K tomu zatiaľ len jedna poznámka - vždy po návrate z Kolumbie si myslím o slovenských vodičoch, že sú úplne skvelí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?